Uzunlar Aptal olur (yersen)

Uzunlar aptal olur mu ? Evet çünkü, ben aptalım. :)))
Neden? diye soracaksınız, cevap: “Türkçe yazıldığı gibi okunur” diye yutturup “Uzunlar aptal olur” sözüne inanırsak hepimiz aptalız. Peki biz buna inanıyor muyuz  HAYIR !

Bu uzunlar aptal olur sözü; ‘Elma epıl olur’ veya ‘evet yes olur’dan farklı bir sey değil. Şöyle ki “Up tall” şeklinde yazılan İngiliz orjinli söz ‘uzun boylu’ demektir.  Boyu 1.60’ın üzerinde bulunan hepimiz Up tall’ız.

Hepimiz Ermeni veya paralel olmaktan iyidir.

600 sene boyunca “Milleti Sadıka” tesmiye edilip, bizzat padişah korumasında yaşayıp, canları, malları, ırzları, fikir ve eğitim hakları korunan Ermeniler, Osmanlı’nın zayıflaması ve Urus (rus) ordusunun tazyiki ile Kars, Erzurum, Sivas köylerine kadar saldırıp, can, mal ve ırzları telef etme rezilliğini serd ettiler. Buna rağmen, Osmanlı idaresi ‘halk galeyana gelip, bunlara hak ettiği cezayı verir, katliama uğrayabilirler’ endişesi ile Ermeni halkını tehcire tabi tuttu. (Tehcir=hicret, göç)

Bulundukları bölgelerde bir saldırıya maruz kalmasınlar diye başka bölgelere nakletti. Bu nakil sırasında 25.000 kadar Ermeni dönemin zorlu şartlarında ölmüşlerdir. Barak Obama ve saz  arkadaşlarının “Osmanlı idaresinin tasarrufu ile oluşan “Meds Yeghern” (büyük felaket)’te bir buçuk milyon Ermeni öldü sözleri olayın tamamen çarpıtılmasıdır. Bir buçuk milyon ermeni öldürüldü yalanına inanırsanız siz de up tall’sınız. Veya yazıldığı gibi okunan Türkçe ile Osmanlı Ermenileri katletti diyen aptaldır.

İmdi sorulması gereken; “Ermeni ve Urus çeteleri binlerce köye dalarak kaç kişiyi katletti?”
Osmanlı arşivlerine göre, 1 milyondan fazla insanımızı hunharca katledip, mallarını ve ırzlarını heder ettiler.  Ve Türkiye hak ettiği güce, ihtişama kavuşursa -ki Allahın izni ile kavuşacak, çünkü güneşin doğuşu önlenemez- o zaman kendine yapılan tüm saldırıların hesabını soracak.

İşte asıl mesele bu; Türkiye ayağa kalkmasın, Türkiye hesap sormasın, Türkiye kendi içine kapalı kalsın ve Türkçe gene yazıldığı gibi okunsun. Taksim’de hepimiz Ermeniyiz diye yürünsün. Ama Milletini, toprağını, namusunu, bayrağını korurken şehit olanlar için sadece bir kaç söz söylensin… Ama biz aptalmıyız Hayır! öyle ise bu algıyı bozacağız.

Önce CHP, sonra AKP ve şimdi de MHP üzerinde oynanan oyunların gerçek nedenini daha iyi anlıyorsunuz değil mi?

Evet; Çünki biz aptal değiliz.

Ne eskiden Rusların şimdi Fransız ve Amerikalıların kışkırttığı Ermenilere sessiz kalınacak, ne de ortadoğuda tozu dumana katmak isteyen Amerika’ya izin verilecek. Tozu dumana biz katacağız, Amerika, Almanya ve İran tozu dumanı yutacaklar. Tıpkı Karabağ’da Azeri kardeşlerimizin Ermeni’lere gereken cevabı vermeye başladığı gibi. Mehmetçik’in Cerablusta, İdlipte Fırat Kalkanında cezaları kestiği gibi Allah’ın izniyle.

Kendi asıl dilimiz, medeniyet dilimiz ve dünyanın en zengin dili olan Türkçe’yi biz yazacağız ve biz nasıl istersek dünya öyle okuyacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s