Veremsel

Kendilerine İslam terminolojisine uygun! isimler seçerek hastalık yayanlara dikkat lütfen. Kuraniyyun, Kuranizm, Meal hareketi, Falanca hoca,  Filanca hareket gibi.
Bunların büyük bir çoğunluğu; Resülullah Sallallahu aleyhi vesellem, Nebi Aleyhisselam demezler. Batıya yaranmak için Hz. Peygamber demeyi tercih ediyor,  adeta salavat getirmemek için büyük bir titizlik gösteriyor en aşağılık komplekslere giriyorlar.
“Kuran ortadayken, hadisleri çok öne çıkartmak yanlış.” Peygamber adına söylenen sözlerin çoğu doğru değil, zayıf hadis, şüpheli rivayet” vs. gibi sözler ile gençlerin kafasını bulandırıyorlar.
Mekke ve Medine’de kurulup temellendirilen, Şam, Bağdat, Kahire, Buhara, Endülüs, Mağrip, Delhi, Belgrad, Saraybosna ile genişleyen ve İstanbul ile zirvesine ulaşan kadim İslam medeniyetini yok sayıyorlar. Bu medeniyetten tevarüs etmiş İslam anlayışını, bundan neşet etmiş Ehl-i Sünnet Ve’l Cemaat diye isimlendirilen tüm ekolleri hiçe sayıp “bence, bana göre” gibi cahil-cesareti ile konuşmaktan bir beis duymuyorlar.
Nüzul sırasına göre Kuran, Kuran’ın Tarihselliği, Kuran’ın Evrensel mesajı, Evrensel Değerler, Evrensel İslam” vs.gibi selli, sulu ifadelerle
yenilik, modernlik, ilk defa’lık gibi iddilar taşımayı da ihmal etmiyorlar.
İslam, (1)Allah’ın verdiği isim ile İslam’dır. Ilımlısı, Serti, Evrenseli yok. Ama bu tipler veremsel olmuş. Ellerinde oryantalistlerin (2) viyolonseli gıy gıy edip duruyorlar.  Hastalıklarının ve art niyetlerinin tezahürleri ortada. Gerçekten evrensel mesaj vermeye niyetli iseler; gitsinler Ortodoks Yunanistan’a, Protestan ABD ya da Katolik İtalya’ya “İncil ortadayken, Hz. İsa’nın sözlerine gerek yok” desinler. “Bir Hristiyan için sadece İncil yeterlidir. İsa’nın sözlerinde İncil’e uymayanları almayız. İsa ve havarilerinin sözlerinin mantığı yok” deseler ya.
“İbrahim Aleyhisselam’ın dört kuşu öldürüp (Allahın izni ile) onları  geri canlandırıp geri getirdiğine”dair ayetler canlı olarak ortadayken, “Kuşları parçalamadı, dört yana gönderip, geri çağırdı” diyorlar ya. İbrahim Aleyhisselam’ın Allah’ın izni! ile dört kuşaa can veremediği iddiasındalar ya. Öyle ise; “Hz. İsa da ölüleri diriltmedi” deyip ve  “Zaten bu tabiat kanunlarına aykırıdır” deseler ya.  Ne diye bizim mahallede goy goy yaparlar?  Bu mahalleyi sahipsiz mi sanırlar? Onlara şöyle bir teklifte bulunalım:
Hadi, Evangelistleri hedef alarak “Eski Ahit, Yeni Ahit diye bir şey yok, Allahın; Suhuf(sahifeleri), Zebur, Tevrat ve İncil isimli kitapları vardı(r).
Hepsinin hükmü kaldırıldı. Kitap sadece Kuran-ı Kerim’dir. Bundan başka İlahi kitap yoktur. Ruhbanlık sınıfı-Rahip, Kardinal ve Papa diye aziz kişilikler yoktur.  Bunların hiç biri kutsiyetlerini bir vahye dayandıramazlar.” Sonra da ”İZZET ve ŞEREF ALLAHIN, RESÜLÜNÜN VE MÜMİNLERİNDİR”(4) ayetini okuyun bakalım.
Bizim mahallede “Hadisler Kur’ana uyarsa alınır, yoksa itibar edilmez, bazı hadisler zayıf (yok başkaları şişman), Ebu Hureyre beş bin küsur hadisi ne zaman ezberleyip te bize ulaştırdı. O zamanki teknoloji ile bu imkansız. Buhari kimdir? Beş yüz bin hadisi nasıl bir araya getirmiş bunlar mümkün değil” diyen bu veremsel hastalıklı ruhluları dinlemeyin. Sosyal medyada bunların mesajlarını paylaşmayın. Verem eskilerin tabiriyle “ince hastalıktır.” Farkında olamazsınız. Yavaş yavaş tüm bünyeye yayılır. İçten çökertir. Yüzlerindeki maskelere, adlarındaki İslami isimlere aldanmayın.
Hadisleri önemsiz, sahabeleri asker arkadaşınız, Ebu Hanife, Malik bin Enes gibi büyük İmamları herhangi biri gibi görüp, Rahat rahat konuştuğunuza aldanıp burada taşlar bağlı köpekler serbest dolaşır sanmayın.
Unutma! her itin bir sahibi vardır. Ve o dilediği kadar ipini salar. Sonra da ipini çekiverir. Daha önceki itlerin ipini çektiği gibi. Siz ilk değil orijinal de değilsiniz.  Bu dünyadan kendini çok önemli zanneden ne şahsiyet(siz)ler geçti.  Biz biliyoruz ki buda geçer..
Bunlara, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edicileriz!” derler. Bakara – 11
(1) Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır. Ali İmran-19
(2) Müsteşrik/Oryantalist: İslam'da eksiklik olduğuna dair bir nokta bulmak için sayısız araştırma yapanlar.
(3) Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.” Bakara-260
(4) İzzet-şeref Allah'ın, Rasülünün ve müminlerindir. Münafikun-8
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s